WKS Śląsk I Wrocław 2:7 Kolektyw Radwanice

herb FC Wrocław Academy
MKS Polar Wrocław   FC Wrocław Academy

2013-11-16, 17:00

Czas spotkania: 70 min.

Ostatnie spotkanie przed przerwą jesienną odbyło się na boisku głównym zakrzowskiego stadionu.

Zespół nasz wzmocniony był młodzikami, którzy swoje rozgrywki zakończyli przed tygodniem.

Dzięki temu kadra liczyła 14 osób mimo nieobecności niektórych zawodników.

Początek spotkania był dosyć chaotyczny, żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy i na dłużej utrzymać się przy piłce. Po kilku minutach gry goście uzyskali niewielką przewagę w posiadaniu piłki a nasz zespół starał się kontrować. Jak się okazało była to najgroźniejsza broń Polaru w dzisiejszym meczu. Po dobrym prostopadłym zagraniu Maćka, Artur dochodzi do piłki i strzela obok bramkarza. Po strzeleniu gola goście odrobinę się wycofali co w niedługim czasie wykorzystał Eryk, który przejął piłkę po wybiciu obrońców drużyny przeciwnej i uderzeniem z 20 m przelobował bramkarza FC Academy. Kolejne bramki bardzo przypominały pierwszą, z tym że zmieniali się asystenci. Artur wykorzystał kolejno zagrania Damiana i Arka wyprowadzając zespół na wyraźne prowadzenie. Dobra gra przyniosła jeszcze więcej okazji, jednak nie udało się ich wykorzystać. Goście kilkukrotnie przedostawali się pod nasze pole karne, ale nie potrafili skutecznie zakończyć swoich akcji, które bardzo często kończyły się w strefach bocznych boiska na wysokości 10-15 metra.

Druga połowa przyniosła nam również kilka sytuacji, jednak często z opresji ratował gości ostatni obrońca. W paru momentach zabrakło też dokładności. Ozdobą tej części gry był ładny strzał zawodnika FC z 15m, którego będący w dobrej dyspozycji Miki nie był w stanie zatrzymać. Kolejne okazje sam na sam Artura niestety nie zostały wykorzystane, ale mimo wszystko i tak może on pochwalić się hat-trikiem w tym meczu. W końcowej fazie meczu goście uzyskali sporą przewagę jednak w dalszym ciągu brakowało im ostatniego podania. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował przeciw nam jedenastkę. Po strzale zawodnika gości piłka odbiła się od słupka, ale niestety dobitka już znalazła drogę do siatki.

Ostatecznie spotkanie kończy się korzystnym dla nas wynikiem 4-2, trzeba też dodać, że na odpowiedzialnej pozycji środkowego obrońcy zadebiutował dzisiaj Krzysiek Pudło i rozegrał bardzo dobre spotkanie. Tym samym zakończyliśmy rundę jesienną z dorobkiem 14 punktów. Nie jest to zły rezultat, aczkolwiek szkoda szczególnie meczów, w których nie mieliśmy pełnej jedenastki. Liczę, że w kolejnej rundzie nie powtórzy się taka sytuacja i będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu.